+38 067 105 11 99
+38 050 655 42 22

Шуби та ціни 2020 - які тенденції в цьому сезоні

Як ми вже розповідали у попередніх статтях, хутровий ринок має свої особливості в плані формування ціни, як на сировину, так і на готові вироби - шуби.


На перший погляд, цінові тенденції не логічні та суперечать економічним законам ринку.

Тоді, як під час економічної кризи впали ціни на сировину – нафту, метал, також автомобілі та одяг, ціни на хутро, та відповідно шуби – виросли, і то значно, - від 30 до 80 відсотків. Парадокс, але розглянемо основні причини, щоб зрозуміти логіку та побачити тенденції.

  •   Основна, на наш погляд, причина різкого підняття ціни на хутра – значний ріст світових цін на продовольство – основну складову ціни при вирощуванні хутрової сировини. І тут перспективи не райдужні. За прогнозами аналітиків, – в найближчій перспективі збережеться ріст цін на продовольство, а значить і на корми, а тому на хутра і шуби.
     
  •   Другою, основною причиною зростання цін на хутро та шуби – є величезний китайський ринок. Тоді, як під час кризи економіки більшості країн показали падіння, економіка Китаю показала стабільне зростання.

Буквально за декілька останніх років в Китаї зформувався потужний пласт середнього класу, якому притаманне бажання гарно та модно одягатись. Сьогодні у цій величезній країні спостерігається сплеск купівельної активності та споживчого попиту. В цьому році Китай перетворився в основного імпортера хутрових шкірок зі всього світу, особливо скандинавської норки, що також стрімко підняло ціни на шуби.

  •   Третя, також немаловажна причина,- значна інерційність хутрового бізнесу. Для того, щоб виростити хутрового звірка потрібен цілий рік. В перший кризовий рік, через невизначеність на хутровому ринку, фермери не змогли вигідно розпродати хутра, відповідно заклали на фермах менше поголів’я на наступний рік.

Після виходу із кризи, при різкому зростанні попиту, на ринку утворився гострий дефіцит, що привело до таких нелогічно високих цін на хутро та шуби. А для того, щоб наростити поголів'я, потрібен час.

  Що ж нас очікує на хутровому ринку ? Які побачимо  ціни на шуби та хутра ?

  На жаль, в найближчій перспективі, ціни будуть тільки зростати.
 


Рекомендуємо також прочитати :